Zde najdete tipy na výlety v Karlovarském a Ústeckém kraji.
Původně románský kostelík sv. Jana Většího z 12. století byl na přelomu 14. a 15. století přestavěn a zvětšen. V jeho boční zdi je zazděná část kruhové stély s nevýraznou rytinou golgotského kříže.…
Hlavní přístup do terezínské pevnosti zajišťovaly dvě brány – Bohušovická a Litoměřická. Na východní straně pevnosti u řeky Ohře jsou další dvě brány. Horní a Dolní vodní brána byly dokončeny v roce…
Na východním průčelí jižního bočního křídla kavalíru 4 je umístěna pamětní deska připomínající položení základního kamene pevnosti. Základní kámen zde 10. 10. 1780 položil císař Josef II. společně s…
V druhé polovině 19. století byl na severním okraji města vybudován nový židovský hřbitov, který nahradil staré pohřebiště z 18. století. Hřbitov byl zničen za II. světové války nacisty. V roce 1945…
Před ubytovnou blízko nádraží v Postoloprtech stojí socha, které místní říkají „Žebrák“. Tato socha má zajímavou historii. V roce 1986 vytvořil pískovcovou sochu dělníka pro Elektrárnu Počerady…
Přesněji řečeno je Bohosudov jednou z místních částí Krupky a je tady sídlo městského úřadu. Při pohledu do minulosti se dozvídáme, že zde původně stály tři usedlosti. Starý Dvůr, jezuitský kostel s…
V roce 1923 byl na Ruském kopci v Lubenci postaven v netradiční podobě a velikosti pomník obětem I. světové války. Na vysokém kamenném podstavci stál blanický rytíř v nadživotní velikosti a na…
Na konci II. světové války procházelo Lubencem několik pochodů smrti. Němečtí fašisté používaly tyto pochody smrti jako způsob likvidace zajatců a vězňů. Nemocní, vyčerpaní vězni často bez jídla,…
Při obnově parku na návsi v Selibicích byl postaven novodobý menhir. Má tak připomínat menhir, který u obce stával. Ten byl nalezen povalený ve starém meandru řeky Ohře poblíž obce. V roce 1993 byl…
Přicházím vždy s nejistotou, zda již není pozdě. Je jasné, že to místo neuvidím tak, jak to vídal fotograf před lety. Mačkám spoušť a říkám si, až sem přijde někdo za 100 let, zda ho bude zajímat…