Zde najdete tipy na výlety v Karlovarském a Ústeckém kraji.
Kruhová stéla antropomorfního typu představuje u nás ojedinělý typ smírčího kříže. Tyto stély se nacházejí převážně v jižní Francii. Předpokládaný vznik této stély zpodobňující lidské tělo je 14. –…
Sloup je jednou z nejhezčích barokních památek Teplic. Je dílem skutečného mistra M. B. Brauna. Je z pískovce a byl postaven mezi roky 1718 – 1719. Na jeho zhotovení se podílel i kamenický mistr M.…
Asi jeden kilometr jihovýchodně od obce Drahonice ve strmém svahu mezi poli jsou pozůstatky židovského hřbitova. Hřbitov je obehnán rozpadající se zdí. Založen byl pravděpodobně již v 15. století.…
Po zřízení terezínského ghetta za II. světové války byli zemřelí židé pohřbíváni v samostatných hrobech v Bohušovické kotlině, kde postupně vznikl židovský hřbitov. Od 7. září 1942 bylo zprovozněno…
V roce 1955 byl na východním okraji židovského hřbitova v Terezíně postaven památník k uctění památky obětí vězňů, kteří zahynuli za nacistické hrůzovlády v terezínském ghettu v letech 1941 -1945.…
Nachází se na okraji parku, nedaleko ulice U Císařských lázní. Byla postavena v roce 1862 k připomenutí 1100. výročí objevení teplických pramenů. Tuším, že tehdy dostala jméno Jubilejní kašna.…
Terezín jako vojenské město sloužilo svému účelu i za I. světové války. Bylo zde umístěno množství vojenských jednotek a v Terezíně a jeho blízkém okolí byly zřízeny vojenské zajatecké tábory,…
Město Teplice bylo založeno ve druhé polovině 12. století. Přesto tady moc středověkých památek nenajdeme. K těm nejstarším jistě patří výše jmenovaný kostel. Byl postaven někdy po roce 1585 na…
U židovského hřbitova v Terezíně bylo vybudováno pietní místo s monumentálním pomníkem. V roce 1977 sem byly uloženy exhumované pozůstatky 49 vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobozování Terezína…
Na severním okraji Terezína v prostoru Litoměřické kotliny bylo hned po ukončení II. světové války vybudováno na břehu řeky Ohře pietní místo připomínající utrpení lidí vězněných v terezínské…